Majewski: Dlaczego lekkoatleci nie zostają celebrytami

Czy to okoliczności zmuszają przyzwoitych sportowców do zażywania dopingu? Czy uda się go kiedykolwiek wyeliminować? Dlaczego lekkoatleci nie stają się celebrytami? Z Tomaszem Majewskim - dwukrotnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą, wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozmawiają Stefan Szczepłek i Mirosław Żukowski.

Największym problemem rosyjskiego sportu jest to, że w warstwie mentalnej oni nie widzą swojej winy. Zmiana myślenia musi potrwać. Najpierw trzeba znaleźć ludzi, którzy chcą uprawiać sport normalnie, a potem nieskażonych trenerów. To musi potrwać, ale to jedyna droga, żeby czysty sport tam zagościł – tak o aferze dopingowej w Rosji mówi gość programu.

Mirosław Żukowski, Stefan Szczepłek i Tomasz Majewski

Tomasz Majewski opowiada także o tym, jak wygląda życie po życiu mistrza olimpijskiego, czego można się spodziewać po występie lekkoatletów na igrzyskach olimpijskich w Tokio i dlaczego PZLA nie może przyjąć warunków Tomasza Lewandowskiego, trenera czołowych polskich biegaczy.

Fot. 1 Fotorzepa, Piotr Nowak

Prowadzący

Dziennikarz, bez którego polski futbol byłby o wiele uboższy. Autor kilkunastu książek, zdobywca wielu prestiżowych nagród. Na mecze wciąż chodzi z niegasnącym zachwytem, choć widział ich tysiące. Kocha futbol, choć coraz częściej nie ze wszystkimi jego ludźmi mu po drodze.

Prowadzący

Od ćwierć wieku lider pełnego tuzów dziennikarstwa działu sportowego „Rzeczpospolitej”. Jako autor, jeśli zabiera głos, to zawsze w sprawach ważnych. Wielbiciel tenisa, znawca wszystkich sportów, w młodości siatkarz.