PiS woli zabezpieczyć prawą flankę niż uspokoić sytuację

Andrzej Duda proponuje ustawowe rozwiązanie, które uspokoi sytuację po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, popiera go premier, Jarosław Kaczyński nazywa opozycję przestępcami – kto mówi głosem obozu rządzącego?

– Jarosław Kaczyński zajmuje się akcją polityczną, która ma na celu utwardzić elektorat, chce sprawić, by Zbigniew Ziobro i jego politycy stali się nieodróżnialni od PiS-u – komentuje Michał Kolanko.

„Polityczne Michałki” to omówienie wydarzeń politycznych mijającego tygodnia. Na program zapraszają Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko. W każdy piątek o 12:00.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. AdobeStock

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.