Mission impossible, czyli PiS szuka kandydata, który mógłby wygrać wybory prezydenckie w 2025 roku

Przymiarki prezydenckie w Prawie i Sprawiedliwości ruszyły na dobre. — Podobnie jak w 2014 i 2015 roku PiS będzie opierało swoje decyzje na badaniach. W zasadzie zdecyduje o tym sam Jarosław Kaczyński — mówi Michał Kolanko w nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.

Szans na start nie ma Beata Szydło, z kolei prezes PiS uważa, że w drugiej turze przegrałby wybory były premier Mateusz Morawiecki. —  Dziś wydaje się, że PiS jest bliższe wariantu, w którym kandydat ma być zaskoczeniem, tak jak przed dekadą — uważa Kolanko.

Komentatorzy  rozmawiali też o najnowszym incydencie „dachowym” w Sejmie oraz nowym rozdaniu w koalicji po eurowyborach. — KO będzie naciskać koalicjantów, ale nie będzie załamania samej koalicji — uważa Kolanko.

Fot. Fotorzepa, Robert Gardziński

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.