Chaotyczna kampania na finiszu. Nikt nie jest pewien wyniku

Podsumowanie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, wydarzenia wokół granicy i wybory prezydenckie, w tym deklaracja Marcina Mastalerka - to najważniejsze tematy nowego odcinka "Politycznych Michałków". - Tak jak wybory samorządowe nie były o samorządzie, tak wybory do PE nie były o Unii - mówił Michał Kolanko.

Komentatorzy zwracali uwagę na chaos pod koniec kampanii i zastanawiali się, czy liczne skandale i afery przyczynią się do demobilizacji wyborców PiS.

Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko zastanawiali się też nad wpływem kryzysu na granicy na nastroje przedwyborcze. W sztabach panuje duża niepewność co do niedzieli i wyników — podkreślali Szułdrzyński i Kolanko.

Fot. PAP/Paweł Supernak, Wojciech Jargiło

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.