PiS w defensywie przez Fundusz Sprawiedliwości. Kampania o mobilizacji i demobilizacji

Rozwój afery wokół Funduszu Sprawiedliwości, kampania wokół tematów bezpieczeństwa, sytuacja na granicy – to główne tematy kolejnego odcinka „Politycznych Michałków”. – Afera Funduszu Sprawiedliwości mocno uderza w PiS i w Suwerenną Polskę – podkreśla Michał Kolanko.

Michał Szułdrzyński z kolei zwraca uwagę na listę beneficjentów konkursów i dotacji z Funduszu Sprawiedliwości podkreślając, że nie należy mylić tej formy transferowania środków do zaprzyjaźnionych podmiotów z reklamami, jakie za pośrednictwem domów mediowych, wykupowano w większości mediów w Polsce.

Autorzy podcastu „Polityczne Michałki” analizują też zapowiedź premiera Donalda Tuska, który przed Bożym Ciałem ponownie pojechał na granicę i zapowiedział nie tylko wzmocnienie polskich służb, ale ponowne utworzenie odcinka buforowego 200 m od granicy z Białorusią. Na ile problematyka bezpieczeństwa stanie się w ostatnim tygodniu głównym tematem kampanii wyborczej przed wyborami do PE, a na ile zostanie zdominowana przez skandal związany z Funduszem Sprawiedliwości? Na to pytanie starali się też znaleźć odpowiedź Kolanko i Szułdrzyński.

PAP/Wojtek Jargiło

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.