Sprawa Funduszu Sprawiedliwości mocno uderza w Suwerenną Polskę, Tusk przecina spekulacje prezydenckie

Nowe wydarzenia i informacje wokół Funduszu Sprawiedliwości, nowy ambasador przy NATO, deklaracja Donalda Tuska dotycząca wyborów prezydenckich, klincz w sejmikach - to najważniejsze tematy nowego odcinka podcastu "Polityczne Michałki". - Partia Zbigniewa Ziobry przechodzi poważny kryzys, być może najpoważniejszy od lat - mówił Michał Kolanko. Rozmówcy zastanawiali się też, czy ta historia wpłynie na wynik wyborów do PE. - Ma potencjał mobilizujący stronę koalicyjną, jako sygnał, że rozliczenia poprzedniej władzy działają - mówił Kolanko.

Fot. Tomasz Gzell/PAP

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.