Nietypowa rekonstrukcja rządu. „Dwa nazwiska zaskoczeniem”

Rekonstrukcja rządu, nowe nazwiska w resortach, listy do PE, protest rolników oraz zdrada sędziego Tomasza Szmydta - to najważniejsze tematy kolejnego odcinka "Politycznych Michałków".

Rekonstrukcja była pewnym zaskoczeniem. Dwa nazwiska w szczególności - mówił o zmianach w rządzie Michał Kolanko. Autorzy podcastu zwrócili uwagę, że nawet politycy rządzącej koalicji do końca nie wiedzieli, kto zastąpi ministrów, którzy będą startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – W ten sposób premier pokazał swoją władzę nad partią – skomentował Michał Szułdrzyński.

Publicyści rozmawiali też o sprawie sędziego Szmydta. Zdaniem Kolanki jest ona problemem dla PiS, ale też nie jest wygodna dla nikogo. Innego zdania był Szułdrzyński. – Dla Koalicji Obywatelskiej to był dar od nieba, bo pozwoli uzupełnić kampanię do PE o wątki walki z rosyjskimi wpływami – mówił.

Fot. PAP, Radek Pietruszka

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.