Po wyborach samorządowych: Teraz oczekiwania wobec PiS rosną

Podsumowanie wyniku wyborów samorządowych oraz debaty o aborcji to tematy nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”.

– Politycy PiS uważają, że sfalsyfikowana została w wyborach teza, że ich partia zależy tylko i wyłącznie od przekazu w mediach publicznych. Rozmówcy z PiS twierdza, że ta teza ustawiła oczekiwania w mediach, jeśli chodzi o wynik wyborów. I że te oczekiwania zostały przekroczone – mówił w podcaście Michał Kolanko. Jak dodał, jeśli chodzi o wybory do PE, to teraz – po realnym wyniku – oczekiwania wobec PiS zaczęły z kolei rosnąć. Co nie musi być dla samej partii Kaczyńskiego korzystne.

W podcaście komentatorzy rozmawiali też o sejmowej debacie o aborcji oraz wyborach w największych miastach.

PAP, Radek Pietruszka

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.