PiS atakuje film Holland, bo wie, że temat migracji może pomóc rządzącym

- To był jeden z najdziwniejszych tygodni w kampanii wyborczej. Politycy i sztaby bardziej reagowali na wydarzenia, niż je kreowali - mówił w kolejnym odcinku podcastu „Polityczne Michalki” Michał Szułdrzyński.

Zdaniem Michała Kolanki atak na film "Zielona granica" Agnieszki Holland, choć przekraczane są w nim już wszelkie granice porównań i padają nawiązania do Józefa Stalina i Adolfa Hitlera oraz nazistowskiej i sowieckiej propagandy, "podbija" korzystny dla PiS temat migracji.

Jednocześnie PiS atakując "Zieloną granicę" Agnieszki Holland odwraca uwagę od afery wizowej. - PiS zmienia na temat na migrację. Do tego też służy mobilizacji swoich wyborców poprzez atak na film Agnieszki Holland - mówił Michał Kolanko.

W tym tygodniu wystartował też Tuskobus. - Donald Tusk próbuje tego, co przyniosło mu sukces w 2011 roku. Ale świat się bardzo zmienił, a Tusk nie jest już premierem - mówił Kolanko.

PAP, Piotr Nowak

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.