Afera wizowa. „PiS zmienia strategię i usiłuje uciec do przodu”

Politycy PiS próbują wykorzystać sprawę wiz do podgrzewania emocji wokół kwestii migracji i promowania własnej opowieści w tej sprawie – mówili w kolejnym odcinku podcastu „Polityczne Michałki” Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.

– Zagrożenie nielegalną migracją, która pojawia się też w poniedziałkowym spocie wyborczym PiS, mobilizuje właśnie elektorat partii rządzącej – zauważał Michał Kolanko.

Autorzy podcastu podsumowywali polityczny weekend, wypowiedzi Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego o aferze wizowej, a także ataki PiS na Rafała Trzaskowskiego.

Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko analizowali też wyniki piątkowego losowania numerów list wyborczych.

– Najwięcej szczęścia mieli Bezpartyjni Samorządowcy. Pytanie, czy sprawią niespodziankę podczas samych wyborów – zastanawiał się Kolanko nawiązując do faktu, że lista Bezpartyjnych Samorządowców będzie miała numer „jeden”. 

Fot. PAP, Tytus Żmijewski

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.