Afera wizowa w MSZ. „To może być game changer”

Czy afera wizowa może wpłynąć na kampanię wyborczą? - W tej grze wszystko zależy od mobilizacji własnych wyborców i demobilizacji wyborców rywala. Pod takim kątem trzeba patrzeć na sprawę wiz - mówił w kolejnym odcinku podcastu „Polityczne Michałki” Michał Kolanko. Czy to game changer? - Pod względem narracyjnym na taki się może kwalifikować - mówił Kolanko.

Michał Szułdrzyński zauważył, że afera wizowa podważa dotychczasową narrację PiS mówiącą, że ta partia broni bezpieczeństwa Polski przed napływem migrantów z Azji i Afryki.

Zdaniem Michała Kolanki polityczny efekt tej afery zależy od tego, czy i co w tej sprawie dotrze do wyborców Prawa i Sprawiedliwości. – Jeśli PiS straci władzę, powiemy, że to z powodu tej afery. Jeśli wygra, stwierdzimy, że jest teflonowe i nawet taka afera nie jest w stanie zaszkodzić notowaniom partii rządzącej w jej własnym elektoracie – zgodzili się autorzy podcastu „Polityczne Michałki.

Michał Kolanko i Michal Szułdrzyński mówili również o roli Rafała Trzaskowskiego w kampanii, politycznych ambicjach Mariusza Błaszczaka, mobilizacji kobiet w wyborach i nie tylko.

Fot. PAP, Tomasz Gzell

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.