Po rejestracji list w PKW. Bezpartyjni zabiorą głosy opozycji

W środę minął termin rejestracji list wyborczych. Jest sześć komitetów ogólnokrajowych. Niespodziankę sprawili Bezpartyjni Samorządowcy, którzy mogą być kłopotem dla opozycji i zabierać jej głosy – mówił Michał Kolanko w podcaście Polityczne Michałki.

Autorzy podcastu zauważyli, że główni rywale szykowali się do starcia programowego, kampanijnej supersoboty

9 września PiS i PO przedstawią programy, swoje pomysły zaprezentuje też Lewica.

PiS ma mieć plan na dwie kadencje. Prawo i Sprawiedliwość zalewa też internet polityczną treścią, dzieli swój program na pakiety.

Z kolei PO - jak słyszymy w podcaście - "jest jak surfer, który wskakuje na kolejne fale, ale w sobotę chce wyjść do przodu".  

Fot. PAP

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.