Konfederacja i jedzenie psów. Elektoratowi z wielkich miast to się nie spodoba

Konfederacja dostała zadyszki – stwierdził w podkaście „Polityczne Michałki” Michał Kolanko. Jego zdaniem liberalni wyborcy z dużych miast, którzy zastanawiali się nad poparciem partii Sławomira Mentzena, mogą nabrać wątpliwości w związku z wypowiedziami kandydatów Konfederacji na temat tego, że zakaz uboju psów na mięso był błędem. – Wrażliwość na prawa zwierząt wzrosła w ostatnich latach nawet na prawicy – komentował Michał Szułdrzyński.

W podcaście nawiązano do wypowiedzi byłej już kandydatki Konfederacji do Sejmu, Natalia Jabłońskiej, która stwierdziła, że wprowadzony w 1986 roku zakaz uboju psów i handlu ich mięsem było „niepotrzebne”, gdyż „mięso to mięso”.

Kiedy sprawa została nagłośniona Konfederacja poinformowała, że Jabłońska została skreślona z jej list.

Autorzy podkastu analizowali również wyborczy chaos wokół list poszczególnych komitetów. Zastanawiali się, czy Jarosław Kaczyński wystartuje z innego okręgu niż Warszawa? Czy do Sejmu powróci Patryk Jaki? Co z byłym ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim? To wszystko pytania dotyczące list PiS.

Zmiany na listach Koalicji Obywatelskiej są z kolei sygnałem, że w polityce nic nie jest pewne – przynajmniej do chwili rejestracji list przez PKW.

Prowadzący