Bilans kampanii. Czerwiec należał do PO

Ostatni miesiąc, od marszu na początku czerwca należał do opozycji, a przede wszystkim do PO – mówił Michał Kolanko w „Politycznych Michałkach”, w których wraz z Michałem Szułdrzyńskim podsumowali etap kampanii przed wakacjami. – PiS ma nierozwiązane sprawy i masę otwartych frontów – dodał Kolanko.

Autorzy analizowali też sytuację Konfederacji, która znalazła sposób na docieranie do nowego elektoratu i stała się alternatywą dla wyborców zniechęconych polaryzacją PiS-PO.

Stwierdzili również, że przyspieszenie kampanii wyborczej przez media społecznościowej zmienia warunki jej prowadzenia. Zauważyli, że sztabowcy, nawet najbardziej doświadczeni muszą dostosować się do nowych realiów sytuacji i ryzykują, że bez tego będą generałami toczącymi poprzednie wojny.

For. Jerzy Dudek, Fotorzepa

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.