Powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Tu chodzi wyłącznie o formę, nie o żadną treść

Dokładnie rok po tym, jak Jarosław Kaczyński poinformował w wywiadzie dla PAP, że z tego co mu wiadomo, przestał być wicepremierem, znów został wiceszefem rządu. Chodziło o to, by wywrócić stolik. Coś zrobić, ale co, to już nie miało żadnego znaczenia – mówią Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko w najnowszym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”

A zakończenie roku szkolnego to dobry moment do podsumowania dotychczasowej kampanii. PiS szuka restartu swojej kampanii wyborczej poprzez reorganizację sztabu i powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Opozycja, zwłaszcza PO chce utrzymać impet po wiecach z udziałem Donalda Tuska w kolejnych miastach. Bo w Platformie narasta przekonanie, że rosną szanse na zwycięstwo. W rozmowie też o sytuacji w opozycji, nastrojach w PO i w Trzeciej Drodze oraz o polityce w wakacje i o politycznym super-weekendzie, podczas którego odbędą się konwencje PiS, Platformy, Konfederacji i Trzeciej Drogi.

Foto: PAP/Marcin Obara

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.