Polityka (nie) jedzie na majówkę. Drożyzna, nowe sojusze i obietnice za miliony.

Platforma Obywatelska będzie mówić o drożyźnie i wysokich cenach paliw. PiS z Mateuszem Morawieckim na czele o tym, ile rząd obieca na lokalne inwestycje. A PSL i Polska 2050 o zawartej właśnie umowie koalicyjnej. Tegoroczna majówka, z racji jesiennych wyborów parlamentarnych zapowiada się bogata w polityczne wydarzenia.

Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko zapraszają na kolejny odcinek programu "Polityczne Michałki".

Fot. PAP, Darek Delmanowicz

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.