Opozycja przed wyborami: W czerwcu coś się może wydarzyć

Dzisiaj, jak widzę, jest taka atmosfera, że jedna lista raczej nie, ale w czerwcu może jeszcze coś się wydarzyć i może być jakaś próba konsolidacji - mówił Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim w kolejnym odcinku podcastu "Polityczne Michałki".

- Było takie poczucie, że wszystko jest już rozegrane na opozycji, wszyscy idą osobno: Lewica osobno, PO osobno, jedyna konsolidacja będzie na linii Władysław Kosiniak-Kamysz- Szymon Hołownia. Ale przewodniczący Borys Budka zasygnalizował, że dojdzie jeszcze do jednej próby konsolidacji opozycji. Miałby to być wariant, w którym PO skonsoliduje się z Hołownią i PSL-em, a osobno będzie startował blok lewicowy i osobno taki blok centrum - mówił Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim o swojej rozmowie z Borysem Budką. - Taka jest widzę dzisiaj atmosfera, że jedna lista raczej nie, ale w czerwcu może jeszcze coś się wydarzyć i może być jakaś próba konsolidacji - dodał. Zdaniem Michała Kolanki na takiej konsolidacji zyskałaby PO.

PAP, Rafał Guz

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.