„PO ma dobrą taktykę i słaba strategię. PiS odwrotnie” 

„Wydarzenia ostatnich dni pokazują różnice między dwiema największymi partiami w Polsce. Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem na czele dobrze opanowała taktykę działania. Ale jeśli chodzi o długoterminową strategię nadal jest więcej pytań niż odpowiedzi. Prawo i Sprawiedliwość ma zaś odwrotny problem, jest strategia, ale o wiele gorzej z taktyką bieżącego działania” - Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko podsumowują tydzień w polskiej polityce w podcaście "Polityczne Michałki".

Szułdrzyński: "W obozie rządzącym coraz częściej widać rozdźwięk pomiędzy ośrodkiem rządowym z premierem na czele a zapleczem partii rządzącej oraz Solidarną Polską. Wygląda to tak, jakby nie było centrum władzy, gdzie realizuje się wolę polityczną".

Kolanko: "Mimo wielu emocji żadne scenariusze startu sejmowej opozycji nie są jeszcze wykluczone. Ale w tej rozgrywce chodzi o coś więcej niż tylko o listy".

Szułdrzyński: "Tak jak w 2014 r. Kaczyński zrozumiał, że przez swój negatywny elektorat nie wygra wyborów 2015 r. i postawił na Dudę i Szydło, tak dziś Tusk powinien pomyśleć o taktycznym sojuszu z Trzaskowskim pozwalającym uciec od gęby, którą przypiął mu PiS".

Kolanko: "Natomiast w obozie władzy ani PiS, ani Solidarnej Polsce nie opłaca się samodzielny start".

Fot. PAP/Piotr Nowak, Tomasz Gzell

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.