Rok 2022 w polskiej polityce. Co się zmieniło, a co zostało po staremu

W jakiej sytuacji są główni aktorzy polskiej sceny politycznej? Co mówią ostatnie sondaże? Kto zyskał najwięcej na sytuacji międzynarodowej? Jaką szansę zmarnował Senat? W jakiej kondycji w nowy rok wchodzą Polska 2050, PSL i Lewica? Jaki cel osiągnęła Platforma Obywatelska? Na podsumowanie roku 2022 w polskiej polityce zapraszają Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.

Na nowe odcinki podcastu „Polityczne Michałki” w każdy piątek o 12:00 zapraszają Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko. Program dostępny jest na kanale „Rzeczpospolita Audycje” w serwisach streamingowych – SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastsAcast oraz Stitcher, a także na profilu dziennika na YouTubie.

fot. 1 i 2 Jerzy Dudek/Fotorzepa, fot. 3 Wojtek Jargiło/PAP

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.