Jak PiS kruszy się w sprawie KPO

Prezydent mocno by zaryzykował, gdyby okazało się, że to przez niego nie ma pieniędzy z KPO. W planie PiS-u hamulcowym jest opozycja, a nie Andrzej Duda. A on zdaje sobie sprawę, że zostanie z łatką, że to przez niego nie ma 770 mld zł dla Polski – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Jak brak KPO może odbić się na polskiej gospodarce? Jak Zbigniew Ziobro ustawia narrację wokół unijnych funduszy? Jak wokół tego sporu w koalicji rządzącej pozycjonują się politycy opozycji? Jaki elektorat ma przyciągnąć Beata Szydło? Co oznacza projekt nowelizacji kodeksu wyborczego zgłoszony przez PiS tuż przed świętami? O tym w podcaście „Polityczne Michałki”.

Na omówienie najważniejszych politycznych wydarzeń tygodnia w każdy piątek o 12:00 zapraszają Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko. Podcast dostępny jest na kanale „Rzeczpospolita Audycje” w serwisach streamingowych – SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastsAcast oraz Stitcher, a także na profilu dziennika na YouTubie.

fot. PAP/Rafał Guz

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.