Zaczęła się gra o bycie kandydatem PiS na prezydenta. Zaczęła Szydło.

Beata Szydło, Mariusz Błaszczak a może Mateusz Morawiecki? Gra o bycie kandydatem PiS na prezydenta w 2025 r. już się rozpoczęła. „A zaczęła była premier Beata Szydło” – mówią Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko w podcaście „Polityczne Michałki”. Po stronie opozycji w tym roku swoją deklaracje co do startu w wyborach prezydenckich złożył już Szymon Hołownia. „Nie będzie jedyny, w gabinetach liderów partii opozycyjnych trwają już wstępne rozmowy. Może też pojawić się kandydat buntu, jak Paweł Kukiz” – dodają Szułdrzyński i Kolanko. 

fot. Fotorzepa, Jakub Czermiński; PAP/Łukasz Gągulski

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.