Koalicja jak kot Schrödingera: jednocześnie jest i jej nie ma

Tkwimy w dniu świstaka, politycy Solidarnej Polski ciągle publicznie krytykują PiS i premiera Morawieckiego, a później nie ma na to żadnej oficjalnej reakcji – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Co może zadecydować o wyjściu z klubu PiS posłów Zbigniewa Ziobry? Czy czeka nas rząd mniejszościowy? Po co premier spotkał się z politykami PSL? Dlaczego Antoni Macierewicz chciał dorzucić Smoleńsk do uchwały o rosyjskim terroryzmie? O tym w podcaście „Polityczne Michałki”. Na podsumowanie wydarzeń tygodnia w każdy piątek zapraszają Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.

fot. PAP/Radek Pietruszka

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.