Trudny tydzień prezydenta Dudy

Prank rosyjskich youtuberów kładzie się cieniem na poczucie, że prezydent znowu stanął na wysokości zadania, że jest na pierwszej linii frontu dyplomatycznego – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

W podsumowaniu wydarzeń tygodnia również o tym, jak doszło do tego, że pranksterzy połączyli się z prezydentem Dudą, dlaczego PiS nie chce niemieckich patriotów, jak może wyglądać przyszła współpraca rządów PO i koalicjantów z prezydentem Dudą oraz kto mógłby znaleźć się w przyszłej Radzie Ministrów.

Podcast „Polityczne Michałki” to podsumowanie najważniejszych wydarzeń tygodnia. Na program w każdy piątek o 12:00 zapraszają Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” oraz Michał Kolanko z działu krajowego.

fot. PAP/Artur Reszko

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.