Eksplozja w Przewodowie. Jak ta tragedia zmieni nasze życie publiczne?

Polityka stałą się komunikacją, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych i newralgicznych. Nie da się jej rozumieć tylko przez gabinety i narady – mówi Michał Kolanko w podsumowaniu wydarzeń tygodnia.

- Kilka lat temu rzecznik rządu mógł wyjść i powiedzieć „Szanowni Państwo, poczekajcie trzy godziny, odbędzie się spotkanie, potem wszystko wam powiemy”. Dzisiaj może apelować, ale nie przyniesie to skutku, bo zapotrzebowanie opinii publicznej na informacje „tu i teraz” jest ogromne, zwłaszcza gdy w mediach społecznościowych publikowane są zdjęcia i trwają dyskusje nad pochodzeniem rakiety – ocenia Michał Szułdrzyński w rozmowie z Michałem Kolanko.

Jak Polska jako państwo wyszła z tej sytuacji? Dlaczego rząd zwlekał z podaniem jakichkolwiek informacji? Czy Polska okazała się wiarygodnym partnerem? Jak zareagowała opozycja na kryzys związany z wydarzeniami w Przewodowie? Czy kryzys wpłynął na pozycję prezydenta? Czym jest i jak działa OSINT? O tym wszystkim w nowym odcinku podcastu "Polityczne Michałki”.

fot. PAP/Wojtek Jargiło

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.