Kompromis w sprawie KPO. Dojrzeje jak owoc czy zgnije?

PiS dojrzewa do zwrotu akcji w sprawie KPO. Obserwuje, co dzieje się na Węgrzech. Wiktor Orban szykuje się do umowy z Unią. W tym momencie to strategiczne posunięcie dla Warszawy. Wydaje się, że Nowogrodzka widzi, że jeśli Orban się dogada i odblokuje pieniądze z budżetu, to następnym etapem będą pieniądze z KPO dla Węgier. I wtedy nagle PiS znajdzie się w sytuacji, że jest najgorszym uczniem w klasie – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

W podcaście „Polityczne Michałki” również o tym, jak przejęcie Twittera przez Elona Muska może wpłynąć na debatę publiczną, wiarygodność informacji oraz zbliżające się wybory oraz czy podpisanie umowy w sprawie elektrowni atomowej będzie tematem kampanii wyborczej.

fot. PAP/Tomasz Gzell

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.