Solidarna Polska: PiS się zakiwał

W koalicji rządzącej jest coraz więcej głosów, że trzeba coś zrobić, by jednak dogadać się z UE, odblokować KPO i główny unijny budżet – mówi Michał Kolanko w podsumowaniu wydarzeń tygodnia.

- Państwo ma problemy finansowe. Rząd nie może sobie pozwolić na kolejne awantury z UE w kraju, gdzie społeczeństwo w większości jest prounijne. Może się okazać, że bez tych funduszy nie będzie można przed wyborami wielu programów społecznych zapowiedzieć lub będą one po prostu na kredyt. PiS zawsze przed wyborami zamyka niepotrzebne fronty walki i pokazuje "ludzką twarz" – mówi Jacek Nizinkiewicz, gość podcastu „Polityczne Michałki”.  - Solidarna Polska nie zgodzi się na żadne ustępstwa w sprawie dogadania się z UE. Ta próba ma polegać na tym, żeby sędziowie będą mogli się jednak kwestionować – dodaje.

W programie również o brutalizacji polskiego życia publicznego i kampanii wyborczej oraz czy optymizm na opozycji jest uzasadniony.

fot. PAP/Tomasz Gzell

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Prowadzący