Konflikt na linii Morawiecki – Sasin zamrożony. „Ale kolejny pucz i tak będzie”

Na tym etapie wyniszczający konflikt nikomu się już nie opłacał. Dziś spór jest zamrożony. Stąd pojednawcze gesty, wspólne konferencje, które mają pokazać jedność, a cała reszta toczy się już podskórnie – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

W podcaście „Polityczne Michałki” również o tym, co ugrała Solidarna Polska, doprowadzając do dymisji ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego, jak Szymon Sękowski vel Sęk na tym stanowisku wpłynie na polską politykę unijną i czy to już koniec sporu samorządów z rządem o węgiel.

fot. PAP/Radek Pietruszka

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.