Kuchciński szefem KPRM. „Ma połączyć różne środowiska w PiS”

Polityka młodego zastępuje ktoś bardziej doświadczony, Marek Kuchciński jest bowiem związany ze środowiskiem Jarosława Kaczyńskiego od samego początku. I to jest prawdopodobnie przyczyna dlaczego został szefem KPRM – ocenia Michał Kolanko w podcaście „Polityczne Michałki”.

Zwykle zmiana pokoleniowa przebiega w drugą stronę: młodsi zastępują doświadczonych polityków. Polityczna kalkulacja za tą nominacja jest związana właśnie z kalkulacjami pokoleniowymi. To napięcie między różnymi środowiskami PiS, pokoleniami i środowiskiem premiera oraz jadrem partii jest jedną z przyczyn tej zmiany – stwierdza Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

W podcaście również o tym, czy PiS uda się przekonać wyborców, że za brak węgla odpowiadają samorządowcy oraz czy wielki powrót Bronisława Komorowskiego do polityki to dobra wiadomość dla Tuska.

Podcast „Polityczne Michałki” to podsumowanie najważniejszych wydarzeń tygodnia. Na program w każdy piątek o 12:00 zapraszają Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” oraz Michał Kolanko z działu krajowego.

fot. PAP/Tomasz Gzell

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.