Po posiedzeniu klubu PiS. „Kapiszon, nie ma przełomu”

Nie padło nic poza standardowymi formułkami o mobilizacji, o tym że premier nie zostanie zmieniony, że trzeba być aktywnym w mediach społecznościowych – tak wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, które odbyło się we czwartek w Pułtusku, w podcaście „Polityczne Michałki” ocenia Michał Kolanko.

– Ale widzimy, że PiS nie jest tak silne, jakby się wydawało, że są podziały. To wystarczająco mocna informacja, pokazująca że Jarosław Kaczyński spotkał się z buntem we własnym obozie wobec osoby, którą wyznaczył na funkcję szefa Rady Ministrów. Wcześniej PiS było postrzegane jako silny zwarty obóz, który mówi jednym głosem – dodaje Jacek Nizinkiewicz.

W audycji również o tym, jakie są perspektywy dla Mateusza Morawieckiego i kto mógłby go zastąpić, jaki wpływ na polską politykę mogą mieć kwestie bezpieczeństwa, czy Jarosław Gowin znajdzie się na listach wyborczych opozycji oraz co dalej z PO i Polską 2050.

fot. PAP/Mateusz Marek

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Prowadzący