Campus Polska dojrzał, to projekt długoterminowy

Campus Polska ma budować środowisko, wciągać młodych do debaty politycznej, zmieniać politykę od wewnątrz i narzucać tematy, które są ważne – mówi Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

– W tym roku pomysł Rafała Trzaskowskiego jest bardziej rozbudowany. Wiele ścieżek organizatorzy mają już przetartych, więc Campus był dojrzałym wydarzeniem – ocenia Michał Kolanko, który relacjonował tegoroczną edycję spotkania. – Campus nie jest projektem krótkoterminowym. Odkąd wrócił Donald Tusk karty w PO są rozdane, ale Rafał Trzaskowski ma długoterminowy plan. Myśli o przyszłości w kolejnych latach – ocenia.

W rozmowie również o tym, jakie znacznie ma deklaracja Donalda Tuska na temat aborcji, czy temat reparacji wojennych zdominuje kampanię wyborczą oraz czy wrócą do niej tematy inflacji i zwalniającej gospodarki.

Podcast „Polityczne Michałki” to podsumowanie wydarzeń tygodnia. Na audycję w każdy piątek zapraszają Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” oraz Michał Kolanko z działu krajowego.

fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.