PiS nie przykryje inflacji

Jak najwyższa od 25 lat inflacja wpłynie na politykę? Czy PiS wymyśli opowieść, która odsunie uwagę od tego problemu? Jak rozwinie się spór między PiS a Solidarną Polską w sprawie KPO? Czego spodziewać się po weekendowej konwencji Platformy Obywatelskiej? O tym w podsumowaniu wydarzeń tygodnia rozmawiają Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.

W piątek rano GUS podał wstępny odczyt inflacji za czerwiec: o 15,5 proc. wzrosły ceny w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. – Ocena tego, czy rząd radzi sobie z walką z inflacją i czy opozycja ma własne lepsze pomysły, wpłyną na wynik najbliższych wyborów – ocenia Michał Kolanko. – Politycy PiS chcieliby, żeby dominującym tematem rozmów w najbliższych tygodnia była obniżka podatków – dodaje.  – Mocnym punktem propagandowym ma być dokończenie muru na granicy z Białorusią, ale chyba bardziej niż by się odgrodzić i zatrzymać falę potencjalnych uchodźców, to po ty, by pokazywać, że opozycja była przeciwko tej zaporze – zauważa Michał Szułdrzyński. Jak ocenia wśród tematów, które mają odwrócić uwagę wyborców od drożyzny są też wypowiedź prezesa PiS na temat osób transpłciowych, która padła podczas spotkania z mieszkańcami Włocławka oraz powracające antyniemieckie

fot. PAP/ Tytus Żmijewski

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.