PiS potrzebuje „tarczy opałowej”

Rosną ceny opału, węgla coraz mniej, a Polacy zastanawiają się, czym będą ogrzewać domy zimą. Tymczasem wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka radzi, by „zbierać chrust”. Czy wyborcy PiS ruszą do lasów? Czy będzie wsparcie dla najbiedniejszych Polaków ogrzewających domy węglem? Jakie będą konsekwencje wizyty Ursuli von der Leyen w Polsce? Czego można się spodziewać po sobotniej konwencji PiS? Na podsumowanie wydarzeń tygodnia zapraszają Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.

fot. PAP/Rafał Guz

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.