Druga kadencja Adama Glapińskiego. Pyrrusowe zwycięstwo PiS?

Bardziej skuteczna wydaje się opozycja w przekonywaniu o tym, że mamy do czynienia z inflacją Glapińskiego, niż PiS i premier Morawiecki, który mówi o putinflacji – oceniają Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko w podcaście „Polityczne Michałki”.

– Sondaże pokazują, że Polacy uważają Glapińskiego za głównego winowajcę inflacji, rosnących cen i rat kredytów. Przedłużenie kadencji oznacza, że chłopiec do bicia dla opozycji zostaje na stanowisku i będzie można nadal grać tym argumentem – mówi Michał Szułdrzyński. – Ten wynik to dobra wiadomość dla PiS. Pokazuje, że większość w kluczowych sprawach wciąż jest. Na wcześniejszych posiedzeniach klubu PiS Jarosław Kaczyński sugerował, że gdy rząd zacznie przegrywać ważne głosowania personalne to będzie sygnał do wyborów – dodaje Michał Kolanko.

W podsumowaniu wydarzeń tygodnia również o tym, co dzieje się w Solidarnej Polsce, do której dołączyła nowa posłanka, jak wyglądają negocjacje w sprawie likwidacji Izby Dyscyplinarnej, po co Platformie Obywatelskiej Kampus Polska 2.0 i jak Jarosław Kaczyński mobilizuje posłów i sprawdza struktury PiS.

fot. PAP/Marcin Obara

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.