Reforma sądownictwa. PiS między młotem a kowadłem

PiS nie znalazł większości do zatwierdzenia kandydatury Adam Glapiński na ponowną kadencję prezesa NBP, Sejm nie rozwiązał też kwestii Izby Dyscyplinarnej. W sprawie sądownictwa trwają dyskusję – przedstawiciel Pałacu Prezydenckiego ostrzega, by lepiej przyjąć ustawę przedstawioną przez prezydenta Dudę bez poprawek, Solidarna Polska jest nieugięta. Jak wygląda przyszłość koalicji rządzącej? – o tym rozmawiają Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.

fot. PAP/Piotr Nowak

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.