PO szuka pomysłu na wybory: polaryzacja, jedna lista i zagubione centrum

Liberałów już nikt nie kocha. PO ustawia się tam, gdzie była kiedyś lewica. To nie tylko zdrada Leszka Balcerowicza, ale kierunek podobny do PiS, obranie postulatów, które maja zmieniać życie ludzi na dużą skalę – mówią w podcaście „Polityczne Michałki” Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.

W programie również o tym, na jakich wyborców liczy Donald Tusk, czy PO chce przedterminowych wyborów, a opozycja jednej listy oraz czy zamieszanie ze środkami na pomoc dla uchodźców i wypowiedzenie przez Polskę umowy na szczepionki to przedłużenie sporu z UE o praworządność.

fot. PAP/Panoramic

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.