Pęknięcia w politycznej jedności. Partie zmieniają plany

Co prace nad specustawą dotyczącą uchodźców z Ukrainy mówią nam o stanie polskiej polityki? Dlaczego Konfederacja się dzieli? Czy obserwujemy właśnie przebudzenie Andrzeja Dudy? Jaka jest moc polityczna rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej mechanizmu warunkowości? Najważniejsze wydarzenia tygodnia w podcaście „Polityczne Michałki” komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.

fot. PAP/ Marcin Obara

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.