Prezes Kaczyński chce pokazać, że wszyscy są zagrożeniem

Jarosław Kaczyński snuje opowieść o tym, że rząd PiS walczy z nieustannymi atakami: ze strony rosyjskiej, Unii, że wszyscy zewsząd czyhają na naszą suwerenność – tak ostatnie wypowiedzi w mediach prezesa PiS podsumowuje Michał Szułdrzyński. – To komunikat, który ma przekonać twardy elektorat partii, że musimy się bronić i trzymać razem – dodaje Michał Kolanko.

Jak oceniają prowadzący podcast „Polityczne Michałki”, prezes Kaczyński chce czekać na nowe rozdanie w wyborach w Europie, bardziej fortunne dla niego. – To słaba strategia, bo co jeśli wybory na Węgrzech wygra opozycja?  – pyta Michał Kolanko. – Na zapleczu Zjednoczonej Prawicy wcale nie jest tak fajnie, jak brzmią oficjalne komunikaty, toczy się gra w przeciąganie liny, kto ma więcej szabel – dodaje.

W nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki” również o tym, czy ostatnie wydarzenia z Brukseli wpłyną na krajową politykę i jak wykorzysta je opozycja, o tym czy debata w Parlamencie Europejskim wzmocniła czy osłabiła premiera oraz czy wspólny wniosek wszystkich partii opozycyjny w sprawie Mariana Banasia może skonsolidować opozycję.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.