PSL gra o centrum

Koalicja Polska-PSL wzmocniła się o dwóch znanych polityków, a kolejne transfery mogą scementować zapowiadany przez Władysława Kosiniaka-Kamysza plan budowy nowej chadecji. – To ma być alternatywa zarówno dla PO jak i wszystkich innych podmiotów na opozycji, także Hołowni – mówią Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w cotygodniowym podsumowaniu najważniejszych wydarzeń politycznych.

Do Koalicji Polskiej dołączył usunięty z Koalicji Obywatelskiej poseł Ireneusz Raś oraz senator Kazimierz Michał Ujazdowski z KO. Czym zajmą się w nowym ugrupowaniu? – Poseł Raś ma budować chadecko-konserwatywne stowarzyszenie, które ma przyciągnąć polityków z całej Polski, senator Ujazdowski zajmie się przygotowaniem pomysłów na naprawę państwa, służby cywilnej i wymiaru sprawiedliwości – tłumaczy Michał Kolanko.

Jak te transfery odbiją się na PO? – To wstrząsy wtórne pod decyzji w sprawie aborcji, być może będą kolejne przejścia z konserwatywnego środowiska PO do PSL – mówi Michał Kolanko.

Czy Rafał Trzaskowski czeka z otwartymi ramionami na Donalda Tuska? Dlaczego Szymon Hołownia utrzymuje poparcie mimo że wszyscy mówili, że to niemożliwe bez obecności w parlamencie? Co oznacza powstanie partii Adama Bielana? Co zmienią wybory w Porozumieniu Jarosława Gowina? O tym wszystkim w nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.

fot. PAP/Paweł Supernak

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.