Wybory w Rzeszowie. „Samorządowcy chcą pokazać, że sami potrafią wygrać”

Na wiecu wyborczym Konrada Fijołka nie było żadnych polityków partyjnych. To sygnał od samorządowców: jesteśmy niezależni i chcemy swojego kawałka tortu – oceniają Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w podcaście „Polityczne Michałki”.

W środę, tuż przed pierwsza turą wyborów prezydenckich w Rzeszowie, odbył się wiec wyborczy Konrada Fijołka, wspólnego kandydata opozycji. Na wydarzeniu byli obecni m.in. Rafał Trzaskowski, Aleksandra Dulkiewicz, Hanna Zdanowska i Jacek Sutryk. – Zgromadzenie w jednym miejscu kilkudziesięciu samorządowców wymagało dużego zaangażowania. To znak, że chcą nabrać politycznej siły – mówi Michał Kolanko.

W cotygodniowym omówieniu wydarzeń politycznych również o tym, czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki, jak ułoży się jego relacja z Rafałem Trzaskowskim, od kogo będzie zależał wynik głosowania nad wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz o tym, kto zyska na sporze Polski z TSUE w sprawie wyższości prawa krajowego nad unijnym.

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.