Głosowanie w Senacie. PO potknęła się o własne nogi

W czwartkowym głosowaniu w Senacie ustawa ratyfikacyjna związana z wdrożeniem Funduszu Odbudowy UE przeszła bez poprawek. Zaproponowana przez senatorów opozycji preambuła miała zapewnić kontrolę nad wydatkowaniem unijnych pieniędzy. Jeden z senatorów KO przez pomyłkę zagłosował przeciwko, drugi nie zagłosował w ogóle. – Nie pomoże to Platformie w budowie przekonania, że jest partią zdolną rządzić ponownie – mówią Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń politycznych.

W czwartek ogłoszono też nowych kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. Kandydatką PiS będzie senator Lidia Staroń, wspólnym kandydatem opozycji ma być prof. Marcin Wiącek. Tę ostatnią kandydaturę poparł szef Porozumienia. – Jarosław Gowin znowu ustawił się na pozycji tego, który jest potrzebny opozycji w sprawie RPO i klasie średniej oraz przedsiębiorcom w sprawie Polskiego Ładu – komentuje Michał Kolanko.

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.