PiS szykuje ofensywę z Nowym Ładem

Powrotu do świata sprzed 500 plus już nie ma i tak samo może już nie być powrotu do świata sprzed prezentacji Nowego Polskiego Ładu – mówią Michał Kolanko i Michał Szułdrzynski w cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń politycznych.

W sobotę PiS przedstawi program „Nowy Ład”. Decyzja o terminie zapadła w czwartek wieczorem, a w ostatniej chwili nazwę zmieniono na „Polski Ład”. – Od poniedziałku zaczną się konferencje i objazdy po całym kraju, to będzie ważny miesiąc – mówi Michał Kolanko.

Czy premier Morawiecki odbuduje się dzięki Nowemu Ładowi? Kto ucierpi najbardziej przez raport NIK? Co dalej z wyborem RPO? Co mówią ostatnie sondaże wyborcze? Czy Szymon Hołownia przejmuje elektorat Platformy? Jaka jest nowa strategia Lewicy? O tym wszystkim w nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.

fot. Jerzy Dudek/Fotorzepa

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.