Polacy wybrali. Prezydenta i lidera opozycji.

„Stawiam tezę jak w tytule. Polacy wybrali nie tylko prezydenta, ale także nowego lidera opozycji” – mówi Michał Szułdrzyński. Michał Kolanko odpowiada: „z pewnością Rafał Trzaskowski będzie odgrywał większą rolę w Platformie Obywatelskiej”.

Pytanie „jaką?”, jest pytaniem otwartym. Więcej można odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Ale najciekawsze będzie odpowiedź na pytanie, czy było to ostatnie zwycięstwo PiS, biorąc pod uwagę strukturę wiekową wyborców Andrzeja Dudy?

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentowaliśmy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunesSpotifyaCastGoogle PodcastsStitcher.

Fot. Fotorzepa/ Robert Gardziński & Jerzy Dudek

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.