Jak Trzaskowski próbuje rozbrajać polityczne mity

W czym Rafał Trzaskowski przyznaje rację PiS? Jak została przyjęta propozycja prezydenta Dudy utworzenia „koalicji polskich spraw”? Czy Polacy boją się prezydenta z innej niż rządząca opcji?

Rafał Trzaskowski i jego sztabowcy doskonale sobie zdają sprawę, że Polacy boją się konfliktu na szczytach władzy. Kandydat KO chce to rozbroić. Jeśli zostanie prezydentem, stanie przed wyzwaniem współrządzenia, prawdopodobnie przez trzy lata aż do wyborów, w taki sposób, by nie zaszkodzić swojemu ugrupowaniu. To musi być coś bardziej konstruktywnego niż kadencja marszałka Grodzkiego w Senacie – mówi Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Fotorzepa, Piotr Guzik

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.