Apel Dudy do wyborców Konfederacji i PSL

Podsumowanie najważniejszy wydarzeń kampanii ***Andrzej Duda proponuje budowę Koalicję Polskich Spraw  ***MSZ wzywa charge d’affaires Niemiec w sprawie publikacji „Faktu” ***Wokół wypadku autobusu w Warszawie pojawiają się kolejne niejasności

PSL musi się odnaleźć teraz na scenie politycznej. Minęły czasy, gdy Władysław Kosiniak-Kamysz miał kilkanaście procent poparcia w sondażach, gdy partia była na fali sukcesu po wyborach parlamentarnych. Perspektywa władzy w chadeckim, umiarkowanym rządzie Mateusza Morawickiego mogłaby być dla lidera PSL korzystna – mówi Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Fotorzepa, Roman Bosiacki

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.