Kogo zmobilizuje Kaczyński?

Czy utwór „Polskie tango” Taco Hemingwaya wpłynie na wyborców? Po stronie którego obozu jest więcej negatywnych emocji? Jaki przekaz zawierał wywiad, którego Jarosław Kaczyński udzielił telewizji Trwam?

Prezes Kaczyński odgrzewa piosenki, które już dobrze znamy z dalekiej przeszłości. Wyświetlił dla miejskiego elektoratu wszystkie sprawy, które ten elektorat najbardziej denerwują i których się najbardziej obawiają: sądy, media, aborcja – mówi Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.