Prawdziwa debata się wyborcom należy

Czy poniedziałkowe debaty sprawiły, że któryś z kandydatów jest bliżej prezydentury? Jakie ważne deklaracje padły podczas wystąpień obu polityków? Czy sprawa szczepień będzie miała wpływ na wybory? Kto stoi za ulotkami roznoszonymi przez Pocztę Polską, które skierowane są przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu? Komentują Michał Kolanko, Jacek Nizinkiewicz i Michał Szułdrzyński.

Andrzej Duda po debacie w Końskich widział, że chcemy mu zadać pytania, ale na nie odpowiadał. To nie jest jednostkowa sytuacja, ale tak jest przez lata. To powinien być standard, że dziennikarze przeprowadzają wywiady, zadają pytania, a nie gonią za kandydatem na prezydenta – komentuje Jacek Nizinkiewicz. – Rafał Trzaskowski powinien być wczoraj w Końskich, nawet nie po to, by wziąć udział w debacie, ale spotkać się z mieszkańcami. Taki gest mógłby być dobrze odebrany – dodaje.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. AFP

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Avatar
Prowadzący