Trzaskowski mobilizuje kobiecy elektorat, Duda młodych wyborców

Mija kolejny dzień kampanii wyborczej ***Dwie osobne debaty prezydenckie: Rafał Trzaskowski w Lesznie, Andrzej Duda w Końskich  ***Ambasador USA w Polsce krytykuje tweeta Beaty Mazurek ***Małgorzata Trzaskowska zapowiada: 200 zł dla kobiet wychowujących dzieci ***Nowy spot Andrzeja Dudy skierowany do młodych ludzi z dużych miast

Na ostatnim etapie kampanii wyborczej widać więcej żony Rafała Trzaskowskiego. Pojawia się na wiecach, ma swoją agendę polityczną. Zapowiada 200 zł dodatku do emerytury dla kobiet wychowujących dzieci – komentuje Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Nowy spot Andrzeja Duda ma pokazać, że młodzi mają aspiracje, możliwości, mogą realizować swoje cele w czasie rządów PiS; że zagłosowanie pięć lat temu na rządzącą partię się opłaciło. Ale ten spot nie pasuje do tego, co dzieje się w kampanii prezydenta. Wydaje się, że został przygotowany dużo wcześniej na innym etapie emocji wyborców – dodaje Michał Kolanko.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. AFP/

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.