Prezydent Duda w defensywie

Mija kolejny dzień kampanii prezydenckiej ***Starcie posłów Sławomira Nitrasa i Sebastiana Kalety przed konferencją prasową Rafała Trzaskowskiego ***Adam Bielan żąda interwencji ambasadora Niemiec w sprawie publikacji „Faktu” na temat kontrowersyjnego prezydenckiego ułaskawienia  ***Rafał Trzaskowski na spotkania z wyborcami wozi pustą mównicę dla Andrzeja Dudy

Wydaje się, że Adam Bielan daje jasny komunikat do twardego elektoratu: Niemcy ingerują w proces wyborczy w Polsce. Jednak problemem może nie być twardy elektorat, który historię publikacji „Faktu” odbierze jako atak wrogich mediów na prezydenta, ale wyborcy mniej zdecydowani – komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Piotr Guzik/Fotorzepa

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.