Trwa walka o wyborców Szymona Hołowni

Jaki wpływ na wynik wyborów będzie miała „debata” Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego, która odbyła się dziś na Facebooku? Czy przypomniana przez „Rzeczpospolitą” kwestia ułaskawienia przez prezydenta osoby, która została wcześniej skazana za czyny seksualne wobec nieletnich, odbije się na poparciu dla Andrzeja Dudy? Czy dojdzie do debaty Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy?

Wyborcy nawet jeśli zauważyli sztuczność, byli zadowoleni z dzisiejszej „debaty” Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego. Spotkanie było obliczone na to, by te 2,6 miliona osób, które głosowały na Hołownię, po prostu się zmobilizowało – mówi Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. AFP

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.