Debata może zmienić bieg kampanii

Czy zalana Warszawa podtopi kampanię Rafała Trzaskowskiego? Na jakich warunkach odbędzie się debata wyborcza? Czy powstanie ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni wpłynie na wynik wyborów?

Dziś kampanię wyborczą zdominowała kwestia debaty. Wydaje się, że to sztab Rafała Trzaskowskiego bardziej do niej dąży, wiedząc że to Trzaskowski jako „goniący”  jest w stanie w dyskusji mocno zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Jeżeli wygrałby debatę, miałby szansę wygrać wybory prezydenckie – ocenia Michał Szułdrzyński w rozmowie z Michałem Kolanko.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Fotorzepa/Robert Gardziński, Jerzy Dudek

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.